Karty hybrydowe

W Biznes
0

Karta chipowa to ogólny nośnik danych w postaci karty plastikowej wykonanej z PCV i zainstalowanym wewnątrz niej jednym lub kilkoma układami, które umożliwiają ochronę procesu logowania użytkownika, kontrolę dostępu zakodowanych na niej informacji: karty kryptograficzne. Może być komunikowana za pośrednictwem urządzeń elektronicznych, np. czytników - rozliczanie płatności finansowych w punktach sprzedaży.

Karty smart mają format identyczny do standardowych kart płatniczych: karty unique.

Karty często są nośnikami informacji - wówczas są wyposażone na przykład w chip zbliżeniowy. W celu sprawniejszej ich ewidencji personalizuje się je danymi personalnymi.

Nie mniej jednak coraz szerszy rynek zdobywają elektroniczne karty. Przykładem może być karta Legic. Ten standard kart używany jest na przykład w systemie RCP.

Najbardziej zaawansowany poziom zabezpieczeń gwarantują smart cards, zazwyczaj używane w systemach logowania do komputera. Mechanizmy kryptograficzne umożliwiają na pracę zgodnie ze standardami PKCS#11. Odczyt informacji z kart zapewniają elektroniczne czytniki, które mogą pracować we wszystkich najpopularniejszych środowiskach (między innymi Linux).
Dodaj Tag