Flirt i randka dla każdej orientacji

W Dla doroslych
0

flirtFlirt to zachowanie społeczne polegające na ogół na prowadzeniu uwodzicielskich pogawędek oraz czynieniu kokieteryjnych gestów"

Na flirt komponują się swoiste sygnały, mowa, mowa ciała tudzież postawy, niektóre z nich stanowią dodatkowo część gry wstępnej. Pośród nich w zachodnich społeczeństwach znajdują się:
- kontakt wzrokowy
- osobliwy dotyk
- sygnały takie jak gładzenie swych włosów
- przekazywanie tudzież odbieranie liścików, poematów, wyłonionych utworów muzycznych względnie ich słów
- droczenie się (tj. życzliwe drażnienie drugiej osoby)
- szeptanie
- mruganie oczami.
Wyrażenie flirt czerpie od starofrancuskiego conter fleurette, co znaczy "(próbować) kusić" za pośrednictwem upuszczania płatków kwiatów. Pomimo tego "conter fleurette" pojawia w języku francuskim nie prędzej w XVII wieku, oraz słowo ksiuty w j. angielskim jest w tym momencie w XVI wieku.
Randka to z kolei spotkanie dwóch osób mające na celu nawiązanie ewentualnie rozszerzenie znajomości, inicjowane z zamysłem stworzenia względnie umocnienia relacji uczuciowych, erotycznych lub małżeńskich między uczestniczącymi w randce osobami. W szerszym znaczeniu randką będzie także każde spotkanie osób, które jednoczą tego typu relacje.
Nieodłącznymi detalami randki są: uwielbienie, wymiana informacji na swój temat tudzież określenie oczekiwań w stosunku do (prawdopodobnego) partnera.
Randka polegać może na wspólnym wyjściu do restauracji, pubu, kina, teatru, spacerze, wyjściu na lodowisko itp. Zależy owo od wyboru i zamiłowań (możliwego) partnera.
Dodaj Tag