Seks analny - świadome doznania

W Dla doroslych
0

Stosunek analny był długo uznawany za degenerację, teraźniejsza medycyna twierdzi jednak, że jest to znośna forma urozmaicenia pożycia seksualnego, z zastrzeżeniem podwyższonego niebezpieczeństwa zainfekowania chorobami wenerycznymi tudzież niebezpieczeństwa uszkodzenia w dużym stopniu delikatniejszej aniżeli w pochwie ściany odbytu. Stanowiska tego nie aprobuje wiele religii, w tym katolicyzm, który traktuje analne stosunki płciowe za grzech.

Anal, czyli seks analny to forma seksu polegająca na stymulacji odbytu partnerki czy też partnera. Stymulacja tego rodzaju nie musi polegać na wprowadzaniu fallusa do odbytu. Pieszczoty mogą być przeprowadzane też przy pomocy adekwatnych przedmiotów, jak również palcami, językiem czy ręką. Anal bywa uprawiany zarówno przez pary homoseksualne jak i heteroseksualne.

Okolice odbytu są mocno unerwione i u niektórych osób stanowią wprost najwrażliwszą strefę erogenną. U mężczyzn stymulacja oprócz podrażniania zakończeń nerwowych odbytu łączy się również z masażem prostaty, u kobiet wrażenia natęża podrażnianie ścian pochwy.


Ryzyko
Podczas penetracji odbytu i odbytnicy członkiem wzrasta zagrożenie zainfekowania chorobami przekazywanymi drogą płciową. Powodem jest bardziej delikatny nabłonek wyściełający odbytnicę w zestawieniu z nabłonkiem pochwy, co skutkuje większą podatnością na uszkodzenia drobnych naczyń krwionośnych. Środkiem zapobiegającym zarażeniu jest przeważnie stosowana dodatkowo nawilżona prezerwatywa, która niweluje tarcie.


Higiena
Kał znajduje się w będącej bezpośrednim przedmiotem penetracji odbytnicy wyłącznie na krótko przed defekacją. Moment wspomniany łączy się z poczuciem parcia i jest bodźcem do wypróżnienia. Przy poprawnie funkcjonującym przewodzie pokarmowym, poza momentem zauważania parcia na stolec, odbytnica jest wolna. Mogą, choć nie muszą znajdować się w niej tylko szczątkowe ilości kału pozostałe po wcześniejszych wypróżnieniach. Osoby szczególnie uczulone na punkcie sterylności przed uprawianiem różnorakich form seksu analnego stosują lewatywę.
Dodaj Tag