Seks oralny - czyli fellatio

W Dla doroslych
0

Czym jest seks oralny? Zgodnie z tym co mówią encyklopedie: seksualne zachowania polegające na pieszczeniu ciała partnerki lub partnera, a w szczególności narządów płciowych i innych miejsc erogennych, przy użyciu języka i ust. Seks oralny jest również określany jako miłość francuska.

Wg badań Zbigniewa Izdebskiego prawie połowa Polaków uprawiała seks oralny. 24% badanych przyznaje, że doświadczyło wytrysk w usta.
Seks oralny w różnych kulturach i epokach popularny był w różnym stopniu. Głównym powodem tego zróżnicowania były przede wszystkim kwestie religijne i zdrowotne.
Część badań wykazuje także, że dużo więcej kobiet doznaje orgazmu w czasie seksu oralnego niż podczas stosunku, jednak w sporej części wzbudza to zaniepokojenie.

Zaletą seksu oralnego jest to, że nie jest możliwe za jego pomocą zapłodnienie i z racji tego nie jest konieczna antykoncepcja.

Jednym z najczęściej stosowanym rodzajem seksu oralnego jest fellatio, termin wywodzący się z łacińskiego słowa fellare czyli ssać.

Męskie narządy płciowe, a przede wszystkim penis, ale również i moszna. mogą stymulowane seksualnie wargami i językiem. Czyli: ssanie i branie do ust.
Możliwe jest podniecanie żołędzia okrężnymi ruchami języka i to samo ma zastosowanie w przypadku trzonu penisa oraz moszny.

Stosowane jest także penetrowanie ust (irrumatio) i ruchy frykcyjne albo ruchy głową w przód i tył. Zwykle taka, oralna stymulacja członka połączona jest z pieszczeniem rękoma genitaliów.

Podczas fellatio może dojść do ejakulacji, ale pamiętać trzeba, by działo się tak przy zgodzie obojga partnerów. Pamiętać trzeba, że nie dla każdego wytrysk do ust jest możliwy do zaakceptowania.
Dodaj Tag