Walenie konia - tak mówią o samogwałtu

W Dla doroslych
0

walenie koniaDane statystyczne uwidoczniają, iż tematem erotomanii może być dotknięte nawet do 5 % populacji, zważywszy na fakt, iż nasz kraj zasiedla 38,5 mln ludności, z tego 1,9 miliona ludzi może cierpieć z powodu problemów z uzależnienia od różnorakich odmian seksu.
Może choć nie musi, są to dane statystyczne a jak jest, tak w zasadzie nikt nie wie gdyż temat nie jest nagłaśniany dodatkowo poczucie wstydu jakie niniejszemu towarzyszy faktycznie tłumi sprawdzenie prawdziwego stanu rzeczy. To wiele zważywszy na fakt jak mało ośrodków pomocy psychologicznej się tym tematem zajmuje, da się praktycznie zliczyć na palcach jednej ręki.

Masturbacja, albo jak to charakteryzują faceci - walenie konia - w erotomanii jest przyzwyczajeniem niemal zawsze występującym. Na skutek narastającego egocentryzmu i separowania się w świecie, nałogowiec preferuje autoerotyzm, kształci się doświadczać prywatną seksualność nie w pozycji do kogoś, natomiast w aspekcie samego siebie.
Wynika wskutek tego, iż onanizm stanowi istotny objaw erotomanii, kiedy nałogowcowi trudno jest odstąpić z owego typu przyzwyczajenia. Tymczasem choroba erotomanii nie bazuje tylko na znieczulaniu się za pomocą onanizmu; jest właściwie zjawiskiem złożonym."
Najczęstszą formą oczarowania młodych ludzi jest uzależnienie od cyberseksu, osoby takie długie, samotne godziny oddają w poszukiwaniu informacji pornograficznych onanizując się przy tym.
Co ciekawego, mechanizm uzależnienia jest niezwykle podobny do narkotykowego uzależnienia, tyle że w tym przypadku mózg sam zapewnia sobie naturalnych opiatów. I są na potwierdzenie tego przeprowadzone badania. Postać uzależniona przez większość czasu nie podejrzewa szkodliwości swoich czynów ani nie jest świadoma uzależnienia, niezwykle często się zdarza, że całkowity problem jest umniejszany plus racjonalizowany.
Jak ze wszystkim, długofalowa również częsta masturbacja o cechach kompulsywnych niesie następujące skutki:
- Odosobnienie, jest to chyba najczęstszy także najmocniej widoczny skutek uboczny.
- Kiepska samoocena, która przekłada się wprost na karierę, kontakty, dokonania.
- Gruntownie ukrywany podświadomy wstyd.
- Wrażenie zirytowania, desperacja.
- Etyczne konflikty, rozdźwięk pomiędzy wyznawanymi zasadami a przyzwyczajeniami.
- Strach.
- Wewnętrzne zubożenie.
- Dotkliwe poczucie winy.
- Dualne życie.
Dodaj Tag