Retro

W Fotografia
0

Biblia "retro" może synonimem wyrazu "staromodny" albo "stary", często w znaczeniu "ponadczasowy" lub "bardzo dobry". "Retro" być może się również asocjować spośród modernizmem spośród wczesnych lat powojennych - wówczas autorytet słowa obejmuje m.in. charakterystyczne dla bieżącego czasu samochody Cadillac spośród tzw. rekinią płetwą montowaną na tylnej klapie (ang. tailfins) a typowe bungalowy spośród przedmieść, beznadziejne a długie budynki z minimalistycznym wykończeniem. Określenie "retro" być może podobnie dotyczyć ogólnego paradygmatu np. konserwatyzmu społecznego, stosunku aż do nauczania domowego, azali podobnie podziału ról kobietą a delikwentem. Hasłem "retro" mogą być również charakteryzowane aparaty, które byłyby wyparte dzięki dzisiejszą technologię, takie jak stare machinie do pisania, flocie sklepowe a duże a niekomfortowe telefony komórkowe. Objaw "retro" może podobnie mienione zjawisko powrotu gier komputerowych popularnych kilka dekad temu. Jednak na ogół słowo "retro" jest używane do charakteryzowania amuletów oraz głosów popularnych stosunkowo niedawno, a które aktualnie uznawane są w ciągu "niedzisiejsze". Tym samym takie aplikacja może czynić aluzje doniosłe metamorfozie w obecnym czajeniu przeszłości - różniące się od tradycyjnych form "odrodzenia", podejście "retro" sugeruje cokolwiek ironiczną, acz acz tęsknicę, za nieanachroniczną przeszłością. Taka budowa ciała była nazwana "nieckliwą nostalgią", przywołującą "nowoczesne" formy, jakie nie mają aktualnie powszechnego zastosowania w teraźniejszości. Czasem "retro" implikuje okres latek 50.

Retro

Obecnie słowo "retro" jest cyklicznie stosowane w znaczeniu pozytywnym i odnosi się aż do dziwacznych albo absorbujących artykułów, które aktualnie nie są już czynne. Na przykład "Fason retro" albo " w biegu retro" mogą brzmieć elementy w mamuśkom stylu, takie jak ręcznie farbowane koszule rodem spośród lat sześćdziesiątych, atrakcyjne w AMERYKA "poodle skirts" (spódnice z asumptem pudla) z lat pięćdziesiątych, czy spódnice "bananówy" modne w Polsce w latach siedemdziesiątych. Charakterystyczne kochanie do stylu retro jest nazywane retrofilią.

Retro często odnosi się do estetyki camp, która reprezentuje cięte podejście aż do faktyczności przejawiające się otwartym a celowym wprowadzaniem nietypowych czynników podobnie jak aż do stylu ubierania, gdy i sposobu bycia.
Dodaj Tag