fotografia potraw

W Fotografia
0

Bodajże jederman fotograf przechodził przez sytuację, jak wykonał fotografia potraw , po czym spośród wielką dumą odstawił kamera zaś zabrał się do konsumpcji, wręcz przeciwnie po to, iżby później w domu zorientować się, iż zdjęcie jest po prostu beznadziejne. W celu wszystkich amatorów fotografii żywieniowej przygotowałem nieco przydatnych skłonny, które mogą zachować Wam podobnego zawodu. Stąd do rzeczy:

1.) Upewnij się, że masz czyste drugi plan, które w mierny strategia nie zepsuje Twojego zdjęcia. Upewnij się, iż masz wystarczający przeciwieństwo między tłem a posiłkiem. Unikaj zestawiania tła z potrawą w tych samych kolorach. Przykładowo: truskawki serwowane na czerwonym talerzu nie będą mieć wygląd poprawnie.

2.) Dostosuj równowaga bieli w swoim aparacie, zależnie od czasu tego, co zamierzasz zdejmować. Mięso powinno być fotografowane w ciepłych tonacjach. Unikaj niebieskawych kolorów, które sprawiają, że taki posiłek będzie wyglądał odpychająco.

3.) Używaj naturalnego oświetlenia w miarę dyspozycja. Najlepiej działać zdjęcia w trakcie dnia a użytkować z dziennego, naturalnego światła. Dobrym pomysłem przypadkiem egzystować rozkład talerza z posiłkiem obok oknie. Robiąc zdjęcia w nocy postaraj się w miarę możliwości nie stosować spośród flesza. Albo niech odbija się on odkąd ściany bądź sufitu.

4.) Rób zdjęcia spośród bliskiej odległości. Zamiast działać zdjęcia całej potrawy, możesz posmakować działać zdjęcia w skali makro. Unieważnienie z małej odległości pomoże zagwarantować detale, czyniąc abolicja (i samą potrawę) w wyższym stopniu ciekawą gwoli oka.
Dodaj Tag