gry, gierki, platformy

W Gry
0

Gry poświęcone do grania na kompie są na naszym rynku przystępne od nader dawna. Kto z nas nie nie miał styczności z MarioBros, bądź Packama? Te godziny spędzone na pokonywaniu plansz. Ten czas poświęcony na wczytywanie gry z kasetki zamieszczonej w pewnym magnetofonie. Ktoś kto tego nie doświadczył chyba nie wie o czym się w tym miejscu rozprawia.

Aktualnie mamy gry na PC, PlayStation lub Xbox i okresy gdy gra była niedopracowana graficznie obecnie dawno wygasły. Wypasiona grafika, efekty w toku wędrówek po wirtualnie stworzonych światach podmieniły gry w których to wszystko było wyłącznie marzeniem. Sam mniemam, że tamte, stare gry miały jednakże coś w sobie co przyciągało wielu graczy. Prawdopodobnie to była ta nowość, a może odskocznia od powszedniego życia. Trudno stwierdzić.

Dawno twórcy gier wojowali o Konsumenta i dziś też to się robi, tymczasem dawniej w tych grach jednak było niesłychanie niedużo przemocy i w zasadzie gry były dla wszystkich niezależnie od ilości lat gracza. Obecnie jest nader sporo gier w których liczy się wyłącznie przemoc i niezwykle wielokrotnie rodzice zakupując jakąś grę swojemu dziecku nie maja pojęcia jak taka gra może mieć niekorzystny wpływ na ich pociechę. Powinno się przeto przed zakupem gry stwierdzić nie tylko od ilu lat jest dozwolone w nią grać, ale i co jest w wiadomej grze przedmiotem rozgrywki.
Dodaj Tag