Historia sztuki

W Historia
0

Artyzm chrześcijaństwa owocowała się bez pośpiechu. Człecze długo nie przychodziło aż do czaszce, żeby dokonać zmiany po prostu tematykę artystycznej twórczości, nasycenie pogańskiej dramie mitologią blokowało stworzenie własnej chrześcijańskiej dramie. Zmiana zaczęła się dłubać w III w., przełom jednak przypada na IV. Narodziła się dopiero chrześcijańska architektura. Przede wszystkim powstał dalszy forma kościoła. Ściany duchowe dziewiczych miejsc kultu obejmowały się barwną dekoracja, freskami i mozaikami. Zrodziło się malarstwo chrześcijańskie , którego ćwiczeniem było głoszenie wiernym prawd konfesji, zwłaszcza ilustrowanie Pisma Świętego, grunt widzów mniej kulturalnych.

Historia sztuki

Artyzm rzymska, bez mała absolutnie anonimowa, wniosła aż do dalszej dramie europejskiej bez liku trwałych wartości. Jej bezpośrednimi następcami : artyzm wczesnochrześcijańska i bizantyńska. Działanie dramie rzymskiej zaznaczyło się podobnie w sztuce Gandhary czy też w dramie islamu.
W wielu dalszych epokach możemy zaobserwować odniesienia aż do kultury rzymskiej i owo nie ale wręcz w dziedzinie architektury a rzeźby, a w bibliografii. Nie znajdzie się bez liku figur, które mogłyby obalić bieżącemu, iż cios doświadczane, pozostawione nam przez Rzymian budowle wzbudzają w nas admiracja i cieszą nasze oczy.
Dodaj Tag