Szydłowiec zabytki i historia

W Historia
0

Szydłowiec to lokalizacja znajdujące się w zaciszu dzikiej flory i fauny, pośród pagórków i kopalni kamieni związanych z dawnymi czasami Polski. To miasteczko, pamiętające dawne czasy narodu polskiego, przestrzeń, gdzie kształtowały się początki przemysłu oraz handlu.

Co może zaoferować Szydłowiec dzisiaj? Bez wątpliwości zabytki. Piękny zamek, będący dawną siedzibą ojca tego miasta, kościoły i synagogi. Oprócz tegoż dziką przyrodę, która pozwoli Ci odnaleźć błogostan i wypocząć od hałasu codzienności. Jeśli chcesz zauważyć stare drzewa, dawne fabryki kamieni oraz Pałac Odrowążów to Szydłowiec jest miejscem dla Ciebie.

Szydłowiec jest znany z pradawnych kamieniołomów. To w tej okolicy umiejscowiony jest legendarny szydłowiecki piaskowiec, z którego wytwarzano cegły oraz surowce budowlane. Wskazane jest zapoznać się z przeszłością Szydłowca, która demonstruje historię naszego kraju.

Prestiżową atrakcją Szydłowca jest Pałac Odrowążów. Piękny gród, powiązany ze stadniną koni, stajniami oraz łaźniami pałacowymi. Obecnie znajduje się tam luksusowy salon spa, proponujący ciekawe i ogromnie oryginalne zabiegi.

Szydłowiec to atrakcja swojego regionu. W powiązaniu z bliskimi Chlewiskami stanowi kapitalny punkt wycieczkowy nie tylko na koniec tygodnia, ale dodatkowo na bardziej długie zwiedzania. Wszyscy znajdą tutaj coś dla siebie: stare budownictwo, starą przyrodę oraz wypoczynek w luksusowym hotelu spa.
Dodaj Tag