Łowcy przygód - wykrywacze metali

W Kolekcjonerstwo
0

Wykrywacz metali, w tym takie wykrywacze metali jak wykrywacze rutus, kojarzą nam się bardzo często z poszukiwaniem skarbów ukrytych głęboko pod ziemią. I jest w tym sporo racji, bowiem wykrywacze metali są bardzo często wykorzystywane w poszukiwaniach archeologicznych i to nie tylko przez archeologów, ale i przez amatorów, zajmujących się poszukiwaniami archeologicznymi na własną rękę i samodzielnie prowadzących ekspedycję.

Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, ze w niektórych krajach do używania wykrywaczy metalu potrzebne są specjalne zezwolenia. Przykładowo, zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem "oszukiwanie ukrytych lub porzuconych zabytków ruchomych, w tym zabytków archeologicznych, przy użyciu wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych i technicznych oraz sprzętu do nurkowania" wymaga pozwolenia właściwego terytorialnie konserwatora zabytków. Nie przeszkadza to jednak szerokiej rzeszy ludzi fantazjować o odkrytych głęboko pod ziemią bogactwach, a fantazję podsyca fakt, iż takie skarby faktycznie niekiedy są znajdywane. Zastosowanie wykrywaczy metali w archeologii to nie jedyna możliwość wykorzystania ich właściwości.

Są także angażowane do poszukiwania niewybuchów, identyfikowania przebiegu instalacji w ziemi bądź szukania przewodów elektrycznych w ścianach. Niezależnie od tego, do jakiego celu będzie wykrywacz metali przeznaczony, warto wiedzieć czym musimy się kierować przy jego zakupie.

Jeśli nie mamy w tej materii doświadczenia to najlepiej, jeśli skonsultujemy nasze typy z profesjonalnym sprzedawcą, byśmy mogli dokonać najlepszego wyboru ze wszystkich dostępnych opcji. Jeśli natomiast mamy opory przed ujawnieniem swojej niewiedzy stojąc ze sprzedawcą "twarzą w twarz" to dobrym pomysłem będzie zarejestrowanie się na forum internetowym poświęconym wykrywaczom i tam zadawanie pytań.
Dodaj Tag