Serwis oraz naprawa notebooków Gdańsk

W Komputery
0

naprawa notebooków GdańskZ początku istniał ramowy rozdział komputerów przenośnych między laptop (większy oraz cięższy rodzaj komputera, który potrzebował do działania zewnętrznego zasilania) i notebook (mniejszy rodzaj komputera, łatwy do transportowania tudzież posiadający własne źródło zasilania – z początku wymiarów notatnika formatu A4, stąd termin). W chwili obecnej obydwa te nazwania funkcjonują zamiennie.

Notebook jak każde urządzenie ma prawo się popsuć. Lecz obecnie to już nie problem. Można go bez problemu naprawić. Starczy wpisać w Google naprawa notebooków Gdańsk i znajdujemy akuratny serwis. W tym miejscu jednakże przejdźmy do dalszej części wiadomości.
Pierwszym, jeszcze wizjonerskim urządzeniem z tej kategorii, był DYNABOOK. Jego projekt wykonał Alan Kay w laboratoriach Xerox Parc. Szacuje się, że nawet aktualnie, w I dekadzie XXI wieku, jesteśmy zbyt ograniczeni technologicznie, by udało nam się stworzyć taki sprzęt.

Pierwszym oferowanym komercyjnie laptopem, jaki mieścił się w torbie, był Grid Compass Computer 1109. W roku 1979 zaprojektował go William Moggridge dla Grid Systems Corporation. Komputer ten był w użyciu w projekcie NASA dotyczącym promów kosmicznych we wczesnych latach 80. Komputer miał 340 kB RAM, obudowę ze stopu magnezu oraz podświetlany ekran. W USA kosztował 8000-10000 USD. Urządzenie nie było zgodne z IBM PC, zatem przegrało walkę na rynku.

Aktualnie w sprzedaży znajdują się laptopy kompatybilne z architekturą Intel x86, z procesorami Intela tudzież AMD. Układy x86 użytkowane są też w notebookach Apple. Inne architektury używane są okazjonalnie: IBM w serii RS/6000 oraz Apple (do 2006 r.) używało układów PowerPC. Na rynku netbooków, mniejszych kuzynów notebooków, pojawiają się też narzędzia z procesorami ARM.
Dodaj Tag