Badania kliniczne

W Medycyna
0

Osłabienie, senność, brak chęci aż do życia - to mogą objawy anemii. nazywana jest również niedokrwistością, ponieważ w krwi anemika jest nadmiernie cokolwiek hemoglobiny a erytrocytów. Najczęstszym powodem anemii jest nie wystarczająca część żelaza w organizmie. Pośród przyczyn tego stanu idei jest dozwolone nagrodzić schorzenia organizmu trawiennego połączone spośród nieadekwatnym absorbowaniem substancji odżywyczych - wrzody żołądka a dwunastnicy, żylaki przełyku, nowotwory drutu trawiennego. Dieta skromna w żelazo i strata apetytu, obfite miesiączki u kobiet albo krwotoki z nosa dodatkowo mogą doprowadzić do anemii. człowiek odczuwa brak żelaza dzięki dłuższy chronos, zaczynają pojawiać się charakterystyczne objawy takie jak nierównomierna praca serca, bóle czaszce, mroczki nim oczami. Szybko się meczymy, cienki wysiłek fizyczny powoduje zadyszkę. Nasza skóra staje się blada, paznokcie łamliwe.

Badania kliniczne

Jak anemii? Przede wszystkim powinno się spożywać artykuły bogate w żelazo: rośliny strączkowe, szpinak, mięso, ryby, drób, wątróbkę, , orzechy, rodzynki. W diecie muszą być dodatkowo uwzględnione kolejne mikroelementy i witaminy:
selen, fluor, miedź, cynk, witaminy z gromady B, C a E. Wśród czynników ułatwiających asymilacja żelaza nagrodzić w szczególności witaminę C a soki spośród owoców cytrusowych, które posiadają ją w dużych częściach.
Dodaj Tag