Proteza Nogi

W Medycyna
0

Kobiety i mężczyźni cieszą się życiem i aktywnością fizyczną. Wielu szczególnie młodych ludzi nie wyobraża sobie dnia bez joggingu czy jazdy na rowerze, lub pójścia chociażby na zwyczajny spacer.
Natomiast co jeżeli już wręcz młodej, sprawnej osobie, która kocha skorzystać z życia i jego uroków podwinie się noga? I to dosłownie. Mam tu na myśli wiele nieszczęśliwych wypadków czy genetycznych wad, gdzie ludzie, w wielu przypadkach młodzi i dotychczas aktywni tracą część własnego ciała. To w większości wypadków powoduje załamanie się dotychczasowego życia danej osoby oraz dodatkowo brak oczekiwań na lepsze jutro i możliwości na standardowe i aktywne życie.
Jednak wcale nie musi być aż tak tragicznie, bowiem na dzień dzisiejszy z poradą przychodzi nam medycyna, która ma rozwiązanie dla osób, w szczególności tych, którzy stracili z powodu nieszczęśliwych wypadków kończyny dolne.
Protezy kończyny osiągnęły bowiem na dzień obecny taki etap rozbudowania technologicznego, że z powodzeniem zastępują normalną ludzką nogę i jej funkcjonalności.
Przykładem może być kilku sportowców, którzy uprawiają wręcz sporty niebezpieczne z użyciem sztucznych kończyn.
Niestety solidna proteza to koszt kilkunatu tysięcy PLN i zazwyczaj nie jest refundowana. Więc jest ona mimo swojej ogólnej dostępności, przeznaczona jest niestety tylko dla wybranych, których na to stać.
że reforma w służbie zdrowia a dodatkowo później refundowanie tego rodzaju protez, spowoduje, że więcej osób niepełnosprawnych zacznie cieszyć się popularnym życiem.
Dodaj Tag