lekarze

W Medycyna
0

Zdrowie jest najważniejsze, a nasz sposób odżywiania sie nie należy do najlepszych. W kraju nad Wisłą nadzwyczaj wielbimy jeść ciężkostrawne potrawy, które zdołają wyzwalać wzdęcia a także dewastować nasz ustrój po cichu, od środka. Wielbimy również nie konsumować owoców i warzyw, a co gorsza coraz to systematyczniej decydujemy się na rychłe żywienie w barach błyskawicznej obsługi. Każdego typu MC’Donaldy, lub KFC nie dopisują naszemu zdrowiu, w takim razie powinno się zainteresować się, jak na przykład zdołamy uzupełnić własną dietę, o ile przymuszeni jesteśmy po wielokroć jadać w owego typu knajpach.

Do zgodnego działania, tak aby nasza uroda i samopoczucie rozkwitało potrzebujemy wszelkich czynników odżywczych. Każdy w dobranej proporcji. Nadwyżka czegoś zdoła stać się złośliwy w skutkach, lecz dla zdrowego układu ciężko jest "skonsumować nadmiar czegoś". Wydaje się nieprawdopodobne? A jednak. O ile zjemy za dużo słodyczy to nas mdli, zdołamy w trywialny sposób wszystko oddać, bowiem organizm nie jest sobie w stanie poradzić z taką dawką cukrów. O ile skonsumujemy za wiele tłustego zdarza się porównywalna sytuacja – wyczuwamy odrazę i przez następnych kilka dni zrównoważymy stan tłuszczu jedząc odmienne potrawy. Na nieszczęście szybki sposób życia niszczy naturalny mini ekosystem naszego organizmu i wprowadza w nim bałagan. Przez to zdecydowanie łatwiej tyjemy, lub tracimy humor. Wsio jest efektem nieprawidłowo dopasowanej diety.

O ile nie mamy dalej takich przejawów, jak wyżej przedstawione, wskazane jest postarać się o urozmaicenie diety większą porcją witamin oraz suplementów. Za sprawą tego możemy uchować zgodę i nie będziemy konsumować krańcowo różnorodnych posiłków, a dieta będzie mogła się zbilansować. Jeżeli mamy złe samopoczucie i rozstrojenie – pożądane byłoby udać się do doktora dietetyka po praktyczną wskazówkę i się do niej stosować.
Dodaj Tag