Rajstopy jak pończochy

W Moda
0

Rajstopy to odmiana garderoby noszonej - po największej części przez kobiety - na nogach i dolnej części tułowia. Tym różnią się od chwili pończoch, które okrywają na odwrót część nogi (zwykle aż do górnej części uda). Podobnie jak pończochy, są produkowane spośród nylonu ewentualnie podobnych włókien sztucznych. Współczesną wersję rajstop wynaleziono rzędu 1960 roku.
Rajstopy, dostępne w szerokim zasięgu stylów, są numerowane zgodnie z "denier(den)" czy też "dtex". Dziedzina sięga odkąd 3 (bardzo cienkie) aż do 20 (standardowe) tudzież 30 (półprzezroczysty), kwota den przypuszczalnie jednakże zapożyczać nawet do góry 100. Oznaczenia "den" oraz "dtex" odnoszą się do wagi przędzy w gramach, blisko standardowej długości: dla den wynosi 9000 metrów, oraz gwoli dtex 10000 metrów. W ów modus 1 Denier owo 1g przędzy na 9000 metrów długości.
Rajstopy jak pończochy mają coraz to bogatszą paletę kolorów, nie mówiąc o wzorach. Począwszy od momentu rajstop w kolorze cielistym ewentualnie w odcieniach szarości, skończywszy na jasnych barwach. Gros rajstop produkowana jest na bazie nylonu połączonego ze spandeksem, co nadaje większą elastyczność.
Rajstopy w modzie mają standardową konstrukcję. W talii osadzona jest mocna prezerwatywa. Rajstopy dzielą się na majtkowe oraz bezmajtkowe. W majtkowych punkt programu przykrywająca biodra oraz palce jest wykonana spośród grubszego materiału, tudzież w bezmajtkowych nie. Klin (jeśli jest) bywa także zrobiony spośród grubszego materiału, niekiedy spośród bawełny.
W XVI wieku rajstopy wcześniejszy noszone przez mężczyzn, np. za pomocą amerykańską zaś europejską arystokrację. Jakkolwiek ów prąd zmienił się, jak mężczyźni zaczęli nosić ineksprymable. Odkąd XX wieku rajtuzy są noszone głównie przez kobiety. W pierwszej chwili wcześniejszy używane zaledwie przez tancerki, aliści upowszechniły się wraz spośród pojawieniem się minispódniczki w 1965 roku. Natomiast w ostatnich latach zaczęto urządzać wersje rajstop w celu mężczyzn, w celu ogrzania nóg zaś ulepszenia krążenia krwi natomiast przede wszystkim komfortu.
Rajstopy dziecięce (w odniesieniu do tej wersji ubrania częściej używa się nazwy "rajtuzy") tak bywa wykonywane są spośród bawełny i są w wyższym stopniu odporne na uszkodzenia odkąd delikatnej dzianiny nylonowej.
Źródło: wikipedia.org
Dodaj Tag