Tatuaż

W Moda
0

Profesjonalne studio tattoo oferują bardzo dużo wzorów, spełniają żądania klienta. Jest to rodzaj wolności – nasze ciało jest po prostu naszą własnością, z tego powodu tylko my decydujemy o tym co z nim zrobimy i jakie tatuaż sobie wykonamy.

Zanim zrobisz tatuaż powinnaś dokładnie zastanowić się nad tą decyzją. Weź pod rozwagę wszystkie okoliczności, gdyż wiele prawdy jest w przysłowiu, że tatuaże robi się na całe nasze życie. Nie ma wątpliwości w obecnych czasach można się tattoo pozbyć zabiegiem laserowym w dobrych klinikach, ale bywa to uciążliwe i nie zawsze zostaje osiągnięty zamierzony efekt końcowy. Pozostaje dodatkowo jedna ewentualność - gdy nie będzie Ci się podobał dany tattoo, a nie decydujesz się z niego całkowicie rezygnować to dobry tatuażysta będzie mógł go zmienić wg Twojego uznania, do wyboru masz np.: tatuaże z henny.

Wstępną czynnością powinna być lektura portali z galeriami tatuaży, ponieważ lepiej będzie Tobie określić co planujesz i gdzie zamierzasz to wytatuować. Na takim etapie dużo osób pyta ile kosztuje wykonanie tattoo i tak samo wiele nie doczekuje się odpowiedzi. Wynika to z zwykłej sprawy, że ceny uwarunkowane są od wymiaru tatuażu, złożoności projektu, kolorystyki, renomy studia i umiejscowienia na mapie (w Krakowie z pewnością zapłacisz więcej niż np. w Białymstoku, ale nie oznacza to, że będziesz miał lepiej wykonaną dziarę). Tak więc z ofertą cenową poczekaj do chwili odwiedzin studia tattoo, wtedy dowiesz się, czy będzie Cię stać lub nie. Zapamiętaj: nie ma sensu sępić na zrobieniu tatuażu, ponieważ to nie są parasole na lato. Tutaj chodzi o Wasze zdrowie i Wasz wygląd.


Jeżeli wiesz już co chcesz to przyszedł czas na wytypowanie właściwego studia tattoo. Na wstępie popytaj wśród przyjaciół, bo wtedy będziesz miał przekonanie, że nikt Wam nie wciska kłamstw. Jeśli nie masz takich osób w swoim otoczeniu to szukaj w necie opinii o danym studiu. Swój światopogląd kształtuj na podstawie wypowiedzi forumowiczów z sporą ilością komentarzy (jednak nie jest to regułą) i fachowości ich wpisów. Jeżeli chcesz mieć większą pewność co do higieny pracy, możesz sprawdzić w Sanepidzie jakie raporty kontroli są w ich rejestrze. W sytuacji gdy wiesz już wystarczająco dużo możesz pójść do wybranego studia tatuażu, z wybranym projektem, żeby porozmawiać o formalnościach. Zwróć uwagę na wystrój studio, czystość, itp. Jeśli byle co wzbudzi Wasze podejrzenia to grzecznie należy podziękować. Kiedy już się porozumiesz to przed zabiegiem nie pij alkoholu. Zwróć uwagę na to, żeby tatuator z pistoletem miał jednorazowego użytku rękawiczki, a wszystkie igły były nieużywane.

Przez kilkanaście godzin po zrobieniu naszego tattoo możesz czuć ból, dlatego zabezpiecz miejsce bandażem, kilka razy w ciągu dnia przemyj je np. wodą i poprawnie smaruj markowym środkiem z apteki. Jeżeli zauważysz, że zagajanie się nie odbywa się najlepiej lub widoczne są komplikacje to bez zastanowienia się zgłoś się do lekarza. Wiele osób to lekceważy, ale naprawdę warto kilka tygodni przed robieniem tatuażu zaszczepić się przeciwko żółtaczce, ponieważ ceny nie są wyjątkowo duże, a spokój zapewniony.
Dodaj Tag