Wyścigi samochodowe

W Motoryzacja
0

Przypalenizna kauteryzowanej gumy, głośny lament turbodoładowanego silnika, to jest to, co fani sportów motorowych kochają najbardziej. Rajdy samochodowe stały się od początku istnienia motoryzacji areną walki o prestiż i aplauz innych, a towarzysząca temu konkurencja aktywizowała ogromne emocje wśród zawodników jak a zwykłych człecze. nazwać datę a lokalizacja głównego wyścigu automobilowego. Mogło to absolutnie bałaganiarskie spotkanie dwóch pojazdów o mocy dzisiejszych skuterów i 2 człecze, którzy poczuli przypływ adrenaliny a chęć odbycia antagonisty.


Pierwszy inkrustowany wyścig miał lokalizacja w 1887 roku w Paryżu. Okazał się on jednak całkowitym fiaskiem, ponieważ na awantura pojawił się tylko jakiś zawodnik. Wyścig miał opisać możliwości, jakimi dysponowały nowe pojazdy.
Pierwszym udanym wyścigiem był liczący se 126 kilometrów, wyścig Paris - Rouen. Zwyciężył dopiero hrabia Albert de Dion, jednak nie przyznano mu decydującej gratyfikacji, albowiem jego pojazd napędzany był motorem parowym... Rywalizacja między tymi najnowocześniejszymi jak na ówczesne czasy pojazdami, nawiązała się cieszyć co chwila większym powodzeniem. Samochody stawały się co chwila szybsze, za sukces kierowcy odpowiadała co chwila większa ilość ludzi.

Wyścigi samochodowe

Biegi ewoluowały. Dzień dzisiejszy wyodrębnić możemy wiele rodzajów tej dyscypilny, podstawowym jest atomizacja na rajdy samochodwe a wyścigi. Decydującą różnicą jest to, iż rajdy odbywają się w terenie, na zamkniętych drogach publicznych o różnego gatunku nawierzchni (asfalt, amfa, szuter). Everyman wyścig pocięty jest na aspekty specjalne (OS-y), na jakich mierzony jest czas przejazdu każdego samochodu. Załogę samochodu fundują dwie figury: kierowca a cicerone. Do najbardziej znanych rajdów należy World Rally Championship, (WRC) czyli Rajdowe Mistrzostwa Świata. Samochody, jakie w nawiązują są specjalnie zmodyfikowanymi edycjami cywilnych pojazdów. Co podobieństwa istnieją ale wręcz w domenie wyglądu zewnęrtrznego. Auto WRC dokonany jest podług surowych przepisów "FIA", alias Internacjonalnej Federacji Samochodowej. charakteryzuje szczegóły budowy i osiągów pojazdu. W przypadku WRC jest to moc nieprzekraczająca 300 KM, pojemność 2000cm3, a szczególne restrykcje dotyczą bezpieczeństwa załogi. Innymi atrakcyjnymi rajdami są min. terenowy - "Paryż - Dakar", odbywający się nieprzerwanie od 1978. Wyjątkowo w 2008 roku rajd się nie odbył spośród powodu groźby ataku terrorystycznego na startujących w zawodników. W zamian za owo rajd Dakar przekaże się w 2009 aż do Argentyny a Chile.
Dodaj Tag