Nowinki odnalezione w necie

W Nauka
0

Co robić w okresie zimowej nudy? Czym się zająć, by ciekawie oraz twórczo spędzić czas? Jest mnóstwo sposobów. Można spotkać się ze znajomymi, wyjść do kina lub przeczytać absorbującą książkę. Można także poszukać intrygujących wiadomości w Internecie, aby rozbudować swoje horyzonty myślowe.

Wiele osób w Internecie wyszukuje informacji o gwiazdach. Portale plotkarskie są bardzo popularne wśród użytkowników internetu, którzy spędzają dzień czytając plotki o sławnych osobach. Są jednakże także osoby, które w Internecie szukają zupełnie innych wiadomości, jak na przykład pani Kinga z Konina.

- W Sieci najchętniej poszukuję ciekawostki ze świata oraz ciekawostki naukowe - wyjaśnia Kasia, która w szczególności interesuje się przyrodą. - Najbardziej cenię programy przyrodnicze, dzięki którym mogę poznać przyzwyczajenia różnorodnych zwierząt. Intrygują mnie też wszelkie informacje na temat egzotycznej przyrody. Przede wszystkim uwielbiam oglądać zdjęcia ślicznych oraz czarujących kwiatów. Rzecz jasna mam wiele książek, w których wyszukuję mnóstwo ciekawych wiadomości, niemniej jednak jeszcze więcej wiadomości udaje mi się wynaleźć w Sieci. Strony internetowe z reguły przeglądam wieczorową porą, aby zrelaksować się po trudnym dniu. Jest to dla mnie wyjątkowa przyjemność. Uwielbiam śledzić również blogi osób, które miały szansę odwiedzić odległe kraje. Mogę wówczas obejrzeć niewyretuszowane zdjęcia, które ujawniają prawdę o roślinach i zwierzętach z rozmaitych zakątków świata. Moim marzeniem jest jednak zobaczenie ich na własne oczy.

Nie mniej atrakcyjne są informacje dotyczące wszechświata. Strony, na których można odnaleźć atrakcyjne informacje pojawią się, kiedy w wyszukiwarkę wprowadzimy hasło: "kosmos tajemnice wszechświata". Przeglądanie takich stron jest niekiedy lepsze od czytania dobrej książki sensacyjnej.

- W Internecie najbardziej lubię oglądać zdjęcia kosmosu - mówi Zenek, który interesuje się odsłanianiem tajemnic wszechświata. - Interesują mnie również wszelkie dane na temat gwiazd, kosmosu i przeróżnych planet. W Internecie poszukuje w głównej mierze odpowiedzi na pytanie: w jaki sposób zaistniał wszechświat? Według mnie jest to szalenie intrygujące pytanie. Oczywiście mam mnóstwo książek na temat kosmosu, jednak z przykrością stwierdzam tak zawiłe kwestie nie są tam wyjaśnione. Bardzo lubię także oglądać programy na Discovery i Discovery Science. Ostatnio dowiedziałem się, iż niedługo mają wystartować loty w kosmos. Niestety na chwilę obecną nie będzie mnie na to stać, lecz mam nadzieję, iż za kilkadziesiąt lat loty te stanieją i będę mógł doznać stanu nieważkości oraz ujrzeć ziemię z okna statku kosmicznego.
Dodaj Tag