Mazowiecki portal informacyjny, wiadomości, fotorelacje, polityka, historia

W Regionalne
0

Od chwili lat prowadzi skrypt, szkolenie muzyczne w kraju a wewnątrz granicą, naucza promuje zespoły i muzyków. Mazowiecki portal informacyjny Głos Mazowsza współpracuje m.in. spośród fundacją J&S Pro Bono, prowadząc Orkiestrę Folkową OFAM, Zamkiem Królewskim w Warszawa w programie Canaletto a festiwalem folkowym „Nowa Tradycja” jak juror. W 2011 r. została dyrektorem artystycznym festiwalu „Skrzyżowanie Kultur”. W 2010 r. jej krążek „Chopin na 5 kontynentach” zajęła 5 punkt na europejskiej listowie światowej muzyki etnicznej i folkowej.
Od dwóch lat pracuje powyżej przywracaniem pamięci zapomnianej kompozytorki Tekli z Bądarzewskich Baranowskiej (ur. w 1829 w Mławie).
Andrzej Staszewski spośród Krajewa Wielkiego w gm. Krzynowłoga Mała – twórca rzeźbiarz zaś malarz. Tworzy przede wszystkim w drewnie. Jego prace znajdują się w wielu miastach, świątyniach natomiast zbiorach prywatnych w Polsce i zagranicą. Gmina Krzynowłoga Mała wydała klaser spośród twórczością artysty. Andrzej Staszewski zwany jest „Krajewskim Nikiforem” ze względu na analogia stylu życia.
Wojciech Prus-Wiśniewski z Górska kraina Kalwarii – społecznik, fanatyk Górska kraina Kalwarii natomiast okolic, założyciel i szef Towarzystwa Miłośników Góry Kalwarii tudzież Czerska, zaś plus właściciel natomiast założyciel prywatnego Muzeum Regionalnego w Górze Kalwarii. Owo spośród jego inicjatywy powstała publikacja „Dzieje Górska kraina Kalwarii” (2001 r.), doprowadził także do przetłumaczenia a opublikowania zbioru dokumentów o historii Góry Kalwarii „Vinea Christi – Winnica Chrystusowa”. Jest również przewodnikiem po Górze Kalwarii. Oprowadza mieszkańców zaś turystów w ramach cyklu „Cudze chwalicie swego nie znacie”. Od chwili 1988 r. jest wydawcą kwartalnika „Komunikat” – gazetki historycznej poświęconej Górze Kalwarii. Jego prywatne Muzeum Regionalne powstało w 1989 r. w historycznym miejscu zwanym „Syjonem” – w pobliżu akuratnie zachowanego Wieczernika spośród sarkofagiem błogosławionego ojca Stanisława Papczyńskiego, wybitnego teologa, spowiednika i doradcy króla Jana III Sobieskiego. Nieprzerwanie powiększa żniwa, chętnie oprowadza po muzeum również mieszkańców, podczas gdy a turystów.
Dodaj Tag