Kreowanie wizerunku

W Reklama
0

Projektowanie strony www.

Prawidłowo stworzone strony www rozpoznaje po pierwszym wrażeniu. Bardzo często jest to rezultat wkładu pracy grafika z ogromnym doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami. Jak zatem wykonywane powinny być najwyższej jakości kreacji dla stron www?

Podstawowym elementem jest typografia. To wedle jej zasad rozlokowywane są pojedyncze części strony. Projektant graficzny rozpoczyna od skonfrontowania konstytutywnych elementów strony www z regułami usability – czyli ich użyteczności. Grafika powinna zostać wykonana w taki sposób, aby która trafi na witrynę mógł ją otworzyć bez problemów z grafiką jaką założył projektant graficzny. Brak tej fundamentalnej wiedzy powoduje często wymuszeniem na userach przesuwania „w bok” strony internetowej. W profesjonalnej grafice nie powinno mieć to sposobności zaistnieć. Synergia zasad usability z typografią określa także położenie loga, sloganu, menu, treści oraz poszczególnych boksów np. zawierających newsletter.

Typografia ma również za zadanie określenie jednolitych fontów, spójnej kolorystyki, wielkości marginesów zewnętrznych obiektów na stronie www oraz rozmieszczenie oraz rozgrupowanie jej części graficznych oraz treścistrony www. Znajomość usability natomiast zaowocuje nie tylko rozlokowaniem tego w sposób ergonomiczny i zgodnie z zachowaniem osób odwiedzających stronę www, ale także pojawieniem się na portalu dobrze funkcjonujących funkcji, które będą wykorzystane przez użytkowników strony www.

Współczesne strony internetowe cechuje minimalizm oraz odpowiednie współistnienie poszczególnych jej fragmentów. Należy pamiętać o tym, żeby pomimo elementów graficznych, które dadzą stronie charakter, najistotniejszym fragmentem była jej treść. Trzeba również pamiętać o tym, żeby design strony www był spójny. Nie można więc mieszać nieumiejętnie zaokrągleń i mocnych ścięć, czy fotografii niezwiązanych tematycznie oraz utrzymanych w zupełnie różnej tonacji. W rozwiązaniu niektórych kłopotów pomoże także precyzyjnie przygotowany fotomontaż.

Jeżeli te wskazówki nie pomogą Ci samodzielnie zrealizować Twojej wizji można iść do wyspecjalizowanego przedsiębiorstwa o nazwie agencja interaktywna – webdesignerzy z pewnością wykonają grafikę strony www, jaką chcesz, a może nawet bardzo mile Cię zaskoczą.
Dodaj Tag