Kościoły Gdańsk

W Religia
0

Być może znasz osoby świeckie, dla których religia odgrywa szczególnie ważną rolę, stanowi ich pasję i sens życia. Jednak dla większości z nas religia stanowi tylko pewien element życia i to na dodatek mający często drugorzędne znaczenie. Z czego to wynika? Moim zdaniem główną tego przyczyną jest to, że w przypadku większości ludzi ich wierzenia religijne są efektem wychowania, a nie świadomego wyboru. Zobacz także: Kościoły Gdańsk.

Większość Polaków uważa się za katolików. Jednak nie wynika to z tego, że któregoś dnia świadomie zdecydowali – Tak, od teraz pragnę być katolikiem. Jest to efekt wychowania i przejęcia stylu życia naszych rodziców. Wynikiem tego jest to, że wiara większości ludzi jest dosyć płytka. Ja sam byłem od dziecka katolikiem. Jednak jako osoba dorosła zdecydowałem, że nie jestem w stanie spełnić się w tej religii i odszedłem z niej. Zacząłem szukać własnej drogi i w końcu ją znalazłem. I nie była to nawet konkretna religia, czy ruch religijny, ale pewien zbiór idei, które do mnie przemówiły i stały się bardzo ważną częścią mojego życia. I te idee już nieraz pomogły mi w ciężkich chwilach.

Dlatego zachęcam Cię do zadania sobie pytania – czy moje obecne podejście do religii i moich wierzeń stanowi ważny element mojego życia i jest w stanie pomóc mi w poszukiwaniu mojego szczęścia? Jeśli odpowiedź na to pytanie będzie negatywne, a tak zapewne będzie u wielu ludzi, to wtedy warto abyś zastanowił się nad tym, co należałoby zrobić, aby ten stan rzeczy zmienić – aby Twoje wierzenia religijne zaczęły Ci pomagać w życiu.

Oto garść moich rad na ten temat. Na początek proponuję, abyś spróbował odnaleźć pasję w religii, którą w tej chwili wyznajesz. Możesz to zrobić na dwa sposoby.

Pierwszym z nich jest samodzielne poszukiwanie czegoś, co może stać się inspiracją do tej pasji. W tym celu możesz poczytać święte księgi swojej religii. W Polsce będzie to głównie Biblia. Zobacz także: Kościoły katolickie Gdańsk. Nie wiem czy wiesz, ale większość katolików, którzy mają w domu Biblię, nigdy do niej nie zagląda. Możesz też udać się do biblioteki lub księgarni katolickiej i wybrać jakieś pozycje, które mogą stać się dla ciebie inspiracją. Może to będzie biografia jakieś znanej postaci Twojej religii, a może coś innego. Możesz też przejrzeć internetowe serwisy poświęcone Twojej religii. Często znajdują się w nich artykuły i przemyślenia zwykłych ludzi, którym udało się znaleźć pasję w swojej religii.

Aleksander Łamek jest autorem kilku książek o samorozwoju, które można ściągnąć z jego strony www.aleksanderlamek.pl
Dodaj Tag