Wiatrówki długie - prosto do celu

W Sport
0

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniej dla ciebie wiatrówki musisz - w pierwszej kolejności określić swoje potrzeby w tym zakresie oraz ich przeznaczenie. To bowiem warunkuje wybór określonego ich rodzaju. Wiatrówki długie są polecane, jeśli masz zamiar strzelać na długie dystanse i są to wiatrówki - karabinki. Są one znakomitym trafem na dystans powyżej 20 metrów i pozwalają na precyzyjne oddanie strzału dzięki większej mocy i dłuższej lufie niż mają wiatrówki krótkie.

Dodatkowo dłuższa lufa pozwala na odpowiednie ustawienie się, czyli przyjęcie najwygodniejszej dla strzelca pozycji. A o tym, jak ważna dla celnego strzału jest odpowiednia pozycja wiedzą wszyscy pasjonaci i zawodowcy. Jedynym ich minusem jest waga i nieporęczność bowiem z racji swoich gabarytów są cięższe niż wiatrówki krótkie.

Te z kolei są szczególnie polecane w przypadku strzelania na krótki dystans, do 15 metrów. Umożliwiają one oddanie w stosunkowo krótkim czasie kilkunastu strzałów. Zachętą do ich zakupu, szczególnie dla kobiet, będzie ich atrakcyjny wygląd oraz poręczność.

Łatwo można schować je do torebki czy też plecaka, a ze względu na budowę i wymiary, nie są one zbyt ciężkie. Jednym z topowych rodzajów karabinków są wiatrówki hatsan. Są to wiatrówki charakteryzujące się wysoką jakością ich wykonania, z profilowaną kolbą.

Modele wyposażone są w blokadę niekontrolowanego wystrzału, dającą poczucie bezpieczeństwa strzelcowi, bowiem naciągnięcie wiatrówki powoduje wysuniecie się metalowego kurka, usytuowanego w tylnej części cylindra. Strzał możemy oddać dopiero wówczas, kiedy kciukiem wsuniemy ten kurek na miejsce. Poza tym wiatrówki hatsan łączą w sobie to, co najważniejsze - wysoką jakość za stosunkowo niewielką jak na tę klasę sprzętu cenę.
Dodaj Tag