Co wolisz - telewizja, internet a może telefon?

W Telekomunikacja
0

telewizjaW Polsce zalążki telewizji zainicjowano już w dwudziestoleciu międzywojennym. Pierwszą transmisję sygnału telewizyjnego wykonała w 1931 roku rozgłośnia Polskiego Radia w Katowicach.

W 1936 roku wybudowano nadajnik na warszawskim wieżowcu Prudential. Już w 1937 roku na szesnastym piętrze zainicjowała działalność testowa stacja telewizyjna, nadająca z anteny zainstalowanej na dachu gmachu.
Demonstracja próbnej transmisji telewizyjnej odbył się 26 sierpnia 1939 roku w Warszawie, z wkładem Mieczysława Fogga. Pierwszym filmem wyemitowanym przez przedwojenną próbną telewizję polską była Barbara Radziwiłłówna.
Teraz telewizja, telefon bądź internet już tak spowszedniały, że z trudem wyimaginować sobie życie bez nich.
Krytycy telewizji pokazują na jej wybiórczość, brak prawdziwego pluralizmu idei (będący następstwem z dużych kosztów, jakie trzeba ponieść, aby ustanowić również prowadzić stację), pochlebianie słabym gustom, wykorzenianie asertywności i działanie na zanik więzi społecznych.
Zachęcają do ograniczenia oglądania telewizji i uświadamiają wpływ, jaki ma (m.in. w formie reklam) na społeczeństwo, szczególnie na dzieci. Ośrodek Badań Opini Publicznej doniósł w 1999r, że 49% polskich dzieci ma odbiornik telewizyjny w pokoju, w którym się uczy, 37% tam gdzie śpi, a 14% tam gdzie konsumuje posiłki.
Materiał z Scientific American zwrócił uwagę na fakt, że wynikające z wewnętrznego wymogu oglądanie telewizji nie różni się od odrębnych postaci uzależnienia. Weryfikują to doniesienia o syndromach zaniechania w rodzinach zmuszonych przez okoliczności do zaniechania oglądania telewizji.
Dodaj Tag