Piękne dłonie

W Uroda
0

Dłonie to w praktyce jedna z najmocniej spracowanych części ludzkiego ciała, która w dodatku nie posiada prawie wcale wrodzonych mechanizmów obrony przed groźnymi czynnikami. Wobec czego w głównej mierze dłoniom musimy poświęcać sporo uwagi i regularnie troszczyć się o ich zadbany wygląd.
Przecież to właśnie dłonie, pobodnie jak twarz, przez okrągły rok narażone są na szkodliwe działanie wiatru czy promieni słonecznych. Pielęgnację dłoni powinniśmy rozpocząć od wpisania do codziennych obowiązków dobrych dla dłoni nawyków. Cóż więc powinniśmy zmienić? Po pierwsze pamiętajmy, by dłonie myć zawsze w niegorącej wodzie, używając przy tym jedynie mydeł nieposiadających zapachu i po każdym umyciu wsmarować w skórę niewielką ilość kremu.
Kolejnym istotnym który powinniśmy wprowadzić, to wykonywanie prac domowych wyłącznie w rękawicach ochronnych. Ochroni to skórę przed podrażniającym wpływem chemii. No i oczywiście przed każdym wyjściem na powietrze stosujmy kremy natłuszczające i ochraniające przed promieniami słonecznymi. Warto również raz w tygodniu zrobić dłoniom delikatny peeeling, który pozwoli nam usunąć martwy naskórek. Obok tych prostych sposobów, stosowanych w domowym zaciszu, pielęgnacja dłoni to również rozległy kalejdoskop zabiegów oferowanych przez salony kosmetyczne.
Dlaczego również z nich warto od czasu do czasu skorzystać? Dlatego u kosmetyczki możemy poddać dłonie zabiegom, do których potrzebne są specjalistyczne akcesoria kosmetyczne, do obsługi których potrzebna jest natomiast doświadczona osoba. Poza tym pielęgnacja dłoni to również który bajecznie poprawia humor.
Dodaj Tag