Tipsy

W Uroda
0

Tipsy, mówiąc zwięźle, to nakładki wykonane ze sztucznych materiałów, których cel stanowi imitowanie paznokci. W praktyce pod wyrażeniem tym najczęściej rozumiemy jedną z technik wydłużania paznokci i równocześnie ich ozdabiania.
Obecnie do najczęściej stosowanych rodzajów tipsów, zaliczamy tipsy z masy akrylowej oraz tipsy żelowe. Zarówno pierwsze, jak i drugie mają swoich przeciwników. Tipsy z masy akrylowej są zdecydowanie bardziej wytrzymałe niż żelowe, ale wyglądają mało naturalnie, są koszmarnie grube a dodatkowo stosunkowo często wywołują grzybicę paznokci. Tipsy żelowe z kolei pomimo są mniej odporne, ich ważną zaletą jest naturalny wygląd a także brak inwazyjności w strukturę paznokcia.
Ponadto, jeśli w trakcie ich nałożenia zastosujemy żele wzbogacone w witaminy, struktura paznokcia zostanie wzmocniona i tym samym zyska możliwość odnowienia, jeśli jest uszkodzona. Ich naturalny wygląd jest również efektem dostosowania barwy żelu do prawdziwej barwy naszej płytki. Jeśli zdecydujemy się na wydłużenie paznokci stosując właśnie tipsy powinniśmy pamiętać także, iż aby ich wygląd przez cały czas był urzekający, raz na 3-4 tygodnie musimy wypełniać żelem tworzące się przerwy.
że tipsy są dziś aż tak modnymi? Jest tak dlatego wyjątkowo rozbudowana jest dzisiaj metoda ich dekorowania. Nakładane na tipsy elementy dekoracyjne sprawiają, że dłonie nabierają niezwykle bajecznego charakteru. Ponadto nie musimy codziennie zamartwiać się o pouszkadzane i pokruszone paznokcie, tipsy są bowiem łatwe w pielęgnacji.
Dodaj Tag