Badania psa

W Zwierzeta
0

badania psaRegularne wizyty u weterynarza są nieodzowne, aby pies był zdrowy i nie zapadał na jakiekolwiek schorzenia. Każdy przykładny posiadacz psa systematycznie powinien z nim chodzić na wizyty u weterynarza. Aczkolwiek badanie psa może być dla zwierzęcia nerwowym przeżyciem. Psy z reguły są zdenerwowane takimi badaniami.

Przyczyn tego jest mnóstwo - nieznane miejsce, wiele nieznanych zapachów, wiele innych obcych psów oraz innych zwierząt, które ujadają i również są zdenerwowane. Sytuacja może się jeszcze pogorszyć, jeśli trafi się do weterynarza, który nie ma właściwego usposobienia do zwierząt lub do przychodni, w której jest niekompetentny personel. Jednakże możemy zrobić kilka rzeczy, aby przygotować psa na wizyty u weterynarza, aby nie czuł się on za każdym razem tak zdenerwowany.

Po pierwsze, warto zaprowadzić psa uprzednio kilka razy do danej przychodni weterynaryjnej, przed umówioną, zaplanowaną wizytą u weterynarza. Pozwoli to psu zapoznać się z tym miejscem, przyzwyczaić się do panujących tam zapachów oraz dźwięków. Kilka takich wizyt, niezwiązanych z żadnymi konkretnymi przykrymi zabiegami, umożliwi psu nie tylko zaznajomić się z tym miejscem, ale także umożliwi powiązać to konkretne miejsce z dobrymi wrażeniami.
Dodaj Tag