Olej sojowy

W Zwierzeta
0

Hodowcy zwierząt rozumieją jak ważną rzeczą w hodowli jest odpowiednie odżywianie zwierząt. Istotą słusznego żywienia są pasze zawierające odpowiednie elementy mineralne i witaminy, które gwarantują prawidłowy wzrost zwierząt. Stosowanie pasz uzależnione jest od rodzaju i czasu życia zwierząt oraz charakteru produkcji.
Obecnie mówi się, że sama pasza jest niewystarczająca, jeżeli chodzi o zapewnianie prawidłowych składników. Rozstrzygnięciem tego problemu jest stosowanie suplementów tj. dodatki paszowe.

Zawierają one potrzebne składniki, konieczne do odpowiedniego działania zwierząt, a są nimi mączka rybna.


Jednym z wysokobiałkowych elementów, które przechowują we wnętrzu dodatki paszowe jest mączka rybna. W czasie przebiegu produkcji mączki rybnej, wyzwalany jest olej rybny, który również stanowi komponent dodatków paszowych Znaczną wartością jest znaczna zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych, w których na szczególną wzgląd zasługuje uczestnictwo nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT). Również dołączanie elementu tj. hemoglobina paszowa do pasz i dodatków paszowych wzbogaca ich skład.
Trzeba także wspomnieć, że istnieją też mieszanki paszowe uzupełniające przeznaczone dla hodowców chcących samemu robić pasze.Mieszanki paszowe uzupełniające mają urozmaicony skład, co pozwala na podmiotowy dobór, dobrany do konkretnych potrzeb zwierzęcia.
Dodaj Tag